Pearl City XC Meet #2 Results
Saturday Oct. 1, 2011

Participating Schools: Pearl City, Mililani, Radford, Nanakuli, Kapolei,
Kaimuki, Aiea, Castle, Campbell, Roosevelt and Waipahu
Conditions: Sunny weather, mostly paved course, muddy/wet in grassy areas

Mililani HS XC Team Splits

 

Boys Individual Results

place name school division time
1 Paul Enriquez Pearl City jv 16:41:00
2 Casey Ryan Pearl City v 16:48:00
3 Richard Bergstrom Pearl City v 17:06:00
4 Zachary Villarmia Pearl City v 17:09:00
5 Marcus Mateo Waipahu v 17:11:00
6 Cedric Petty Jr. Castle jv 17:17:00
7 Chris McCann Mililani v 17:21:00
8 Carlos Rodriguez Radford jv 17:44:00
9 Matthew Iwane Pearl City jv 17:50:00
10 Casey Torres Roosevelt v 17:53:00
11 Curai Stonewall Radford jv 17:54:00
12 Jacob Dewalt Mililani jv 17:55:00
13 Tristan Quitogua Campbell jv 17:58:00
14 Devin Ajimine Pearl City jv 18:00:00
15 Nicholas Au Pearl City jv 18:04:00
16 Nicholas Panaikas Campbell v 18:04:00
17 Chase Arguelles Pearl City jv 18:06:00
18 Bryson Nakatani Roosevelt v 18:07:00
19 Zach Smith Campbell v 18:17:00
20 Juanito Moises Jr. Waipahu jv 18:19:00
21 Romnick Sarre Campbell v 18:20:00
22 Shane Katsura Mililani jv 18:20:00
23 Talon Choy Aiea jv 18:32:00
24 Kevin Acasio Radford v 18:47:00
25 Jacob Tandberg Radford jv 18:48:00
26 Michael Brandt Castle v 18:52:00
27 Dominic Escorpeso Radford jv 19:12:00
28 Jordan Quiocho Mililani v 19:21:00
29 John-Paul Putegnat Campbell jv 19:25:00
30 Justin Main Campbell jv 19:27:00
31 Christian Wells Radford jv 19:28:00
32 Brice Namnama Radford jv 19:33:00
33 Jed Pogtalingon Campbell v 19:34:00
34       19:43:00
35 Anthony Menor Mililani jv 19:44:00
36 Paul Alanbatin Waipahu v 19:56:00
37 Martin Cusatti Leilehua v 20:01:00
38 Justin Pascual Waipahu jv 20:14:00
39 Dylan Miyamoto Pearl City v 20:18:00
40 Adam Schaefer Campbell jv 20:24:00
41 Conner Dooley Radford v 20:27:00
42 Carl Balon Waipahu jv 20:29:00
43 Aldrin Miwa Waipahu jv 20:45:00
44 Daniel Brandt Castle jv 20:46:00
45 Nahoa Laurito Campbell jv 21:02:00
46 Matthew Kitagawa Leilehua v 21:15:00
47 Aaron Aquino Castle jv 21:19:00
48 Spencer Okama Mililani jv 21:38:00
49 Tyler Uetake Roosevelt jv 21:41:00
50 Taylor Torres Roosevelt jv 21:46:00
51 Mauricio Hernandez Radford jv 21:50:00
52 Ryan Pascu Kaimuki v 21:53:00
53 Aaron Berrigan Campbell jv 21:53:00
54 Matthew Montanana Campbell jv 21:54:00
55 Niklas Tamura Campbell jv 21:54:00
56       21:56:00
57 Leonard Firme Jr. Aiea v 21:56:00
58 Celtic Saito Waipahu v 22:20:00
59 Mar Anthony Magasayo Waipahu jv 22:22:00
60 Ryan Farinas Waipahu jv 22:23:00
61 Cole Wilson Campbell jv 22:49:00
62 Jason Mateo Waipahu jv 23:03:00
63 Michael Niumata Campbell jv 23:15:00
64 Paul Balico Campbell jv 23:26:00
65 Den Caffrey Castle jv 23:38:00
66 Tryzen Patricio Campbell jv 23:53:00
67 Nathaniel Cirense Campbell jv 23:57:00
68 Brandon Kinard Mililani jv 23:58:00
69 Andy Miyamoto Waipahu jv 24:14:00
70 Quinton Moana Campbell jv 24:36:00
71 Jessie Saribay Waipahu jv 24:38:00
72 Tomas Colon Campbell jv 26:06:00
73 Jack Buchanan Radford jv 26:21:00
74 Todd Lasater Radford v 26:30:00
75 Telem Lacaden Waipahu jv 26:34:00
76 Damon Ancheta Campbell jv 27:10:00
77 Guy Allis Campbell   28:12:00
78 Bryson Biete Campbell jv 28:35:00
79 Jeric Mercado Waipahu jv 28:42:00
80 Daniel Kim Roosevelt jv 28:50:00
81 Robert Clubb Campbell jv 29:55:00

 

 

Girls Individual Results

place name school division time
1 Tessa Baker Radford jv 20:32:00
2 Tandeka Nunn Radford v 20:49:00
3 Taylor Suwa Mililani v 21:01:00
4 Brianna Collins Radford v 21:11:00
5 Tamako Delfino Roosevelt v 21:33:00
6 Kana Morimoto Roosevelt v 21:38:00
7 Mija Kiddes-Walls Radford jv 21:50:00
8 Ishly Ann Agbayani Waipahu v 22:04:00
9 Jackie Chong Pearl City  v 22:12:00
10 Kailee Eli Pearl City  jv 22:19:00
11 Rhica Savella Waipahu   22:22:00
12 Sydney Unciano Aiea jv 22:31:00
13 Adrienne Jean Sylva Pearl City  v 22:32:00
14 Destiny Miller Radford jv 22:37:00
15 Dina Ishihara Mililani v 22:46:00
16 Taizha Kaluhiokalani Roosevelt v 22:48:00
17 Keiko Soohoo Roosevelt jv 22:54:00
18 Erin Ohira Mililani v 23:01:00
19 Jocelyn Umeda Roosevelt jv 23:17:00
20 Shelby Parker Mililani jv 23:23:00
21 Ashley Briggs Campbell jv 23:37:00
22 Phil-Joyce Felicitas Waipahu   23:40:00
23 Shawntel Tangonan Waipahu   23:40:00
24 Lisa Valandt Campbell v 23:43:00
25 Lauren Calkins Castle jv 23:51:00
26 Courtney Bonilla Roosevelt jv 24:02:00
27 Trisha Ishikawa Kaimuki v 24:08:00
28 Skyler Carlin Campbell v 24:10:00
29 Sarah Weible Castle jv 24:11:00
30 Pearl Tatekawa Campbell v 24:14:00
31 Jewel-Beth Basham Mililani jv 24:15:00
32 Justice Dewey Mililani jv 24:24:00
33 Daphne Cobbs Radford v 24:34:00
34 Kailee Yogi Mililani v 24:50:00
35 Maggie Halloway Mililani v 24:55:00
36 Cara Philips Waipahu   25:04:00
37 Catherine Chau Kaimuki v 25:06:00
38 Fely Marie Magaoay Waipahu jv 25:27:00
39 Maile Craighead Castle jv 25:34:00
40 Ashby Gascon Campbell jv 25:44:00
41 Marimel Agarano Waipahu   25:47:00
42 Bayley Brisco Roosevelt jv 25:58:00
43 Serina Taua Leilehua v 26:07:00
44 Katalina Samita Kaimuki v 26:24:00
45 Kayla Obrero Waipahu   26:42:00
46 Kristina Ancheta Campbell jv 26:49:00
47 Jenevahlynn Wilco Campbell v 26:56:00
48 Shelly Gumm Radford v 27:11:00
49 Denika Martin Roosevelt jv 27:34:00
50 Francis Cabudil Waipahu   28:03:00
51 Sam Campbell v 28:59:00
52 Beverly Patascil Waipahu   29:38:00
53 Rejina Jane Calo Waipahu   29:38:00
54 Kiana Gaea Castle jv 32:04:00
55 Sarah Campbell jv 32:11:00
56 Kerwinn Mendoza Kaimuki jv 32:21:00
57 Chloe Higa Roosevelt v 33:59:00
58 Jody Cacal Waipahu   35:22:00
59 Fidela Fuentes Radford jv 35:44:00
60 Abcdee Coote Waipahu   36:31:00